Wybieramy rajstopy idealne

Można śmiało powiedzieć, że rajstopy i pończochy są synonimem kobiecości. Niegdyś były towarem luksusowym, zarezerwowanym wyłącznie na osób o zasobnych portfelach. Nie bez powodu. Wykonane z czystego jedwabiu stanowiły o wysokiej pozycji społecznej. Teraz każda kobieta ma je na wyciągnięcie ręki i może wykorzystać ich nieocenioną moc, ktora sprawia, że nogi wydają się często dłuższe oraz smuklejsze.

Jaką grubość rajstop wybrać?

Pierwszą kwestią, jaką powinniśmy rozważyć przy wyborze rajstop jest ich grubość. Należy szukać jej na opakowaniu oznaczoną w skali den. To najpopularniejszy wskaźnik wagi włókna, który stosuje się w trakcie produkcji rajstop. 5-8 den, to rajstopy niemal niewidoczne, natomiast już 15-20 den w bardzo naturalny sposób wyrównają koloryt skóry. Na sezon jesienny polecane są rajstopy o grubości 40-60, natomiast na mrozy idealne są oznaczone jako 100 den, które zazwyczaj zawierają akryl lub wełnę.

Kolorowe, a może gładkie rajstopy?

W tej kwestii wszystko zależy już od tego, na jaką okazję potrzebujemy dane rajstopy. Zawsze i wszędzie sprawdzi się nieśmiertelna klasyka - rajstopy w odcieniu cielistym. To także świetny sposób na wyrównanie kolorytu skóry i zamaskowanie przebarwień oraz pajączków. Kolejne propozycje, do odcienie szarości, czarne, a także kolorowe: od żółtych, po zielone, czerwone, niebieskie, w kratkę etc. To na jakie się zdecydujemy zależy w także w dużej mierze od naszej odwagi. Nie ma co się bać. Z modą należy eksperymentować. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. W dobrych cenach można znaleźć w np. w hurtowni odzieży.