Torebka na każdą okazję - czy taki model istnieje?

Mówią, że damska torebka jest niczym maszyna losująca i coś w tym jest. Nawet najmniejsza kryje w sobie prawdziwe skarby, często nawet śrubokręt. Dziesiątki fasonów, tysiące kolorów, materiałów i modeli - czym się kierować przy wyborze torebki idealnej, którą będzie można założyć na każdą okazję? Czy taka w ogóle istnieje?

Damska torebka, a jej kształt

Wszechstronność - to hasło powinno nam przyświecać przy wybieraniu torebki. Musi być na tyle duża, aby pomieścić podstawowe rzeczy takie jak: portfel, telefon, ulubiona szminka czy też przekąska. Warto jednak, aby nie była także zbyt duża, bo taka jest dość uciążliwa w poruszaniu się z nią. Kolejna kwestia, to wytrzymałość. Dobrze także, jeśli będzie wodoodporna. I na koniec najważniejsze - musi pasować do stroju. Jeśli torebka ma nam posłużyć w pracy lub na uczelni warto, aby miała miej więcej format A4, czyli można było włożyć z nią teczkę czy laptop. Tutaj można wybrać zarówno prostokątną, jak i shopperkę, albo dłuższą, wyglądem przypominającą worek.

Torebka, a materiał?

Materiałem, który niemal zawsze będzie modny jest skóra licowa. To materiał bardzo odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Tańszym rozwiązaniem jest skóra ekologiczna, która jest niemniej dobra. Dobrze i ponadczasowo sprawdzi się również zamsz. W przypadku tego drugiego należy jednak pamiętać o tym, że nie jest on zbyt łatwy w czyszczeniu, więc codzienne noszenie wykonanej z niego torebki może być na dłuższą metę problematyczne. Wybór torebek jest ogromny, więc warto poszukać dokładnie zanim zdecydujemy się na tą jedyną. Wiele wartych uwagi znajduje się m.in. w ofertach hurtowni odzieży.