Prezenty na parapetówkę - 5 ciekawych pomysłów.

Wprowadzenie się do nowego domu czy mieszkania to wyjątkowo radosne wydarzenie, które gospodarze zwykle chcą uczcić z rodziną i przyjaciółmi. Kiedy wybieramy się na parapetówkę, powinniśmy pomyśleć choćby o drobnym prezencie, który sprawi radość, a jednocześnie będzie praktyczny.


Wybranie odpowiedniego podarunku nastręcza czasami wielu problemów. Martwimy się, czy prezent nie będzie zbyt skromny lub, czy trafimy w gust właścicieli mieszkania. Aby nasz podarunek nie tylko sprawił radość, ale również był praktyczny i nie zalegał w szafie gospodarzy przez lata, wcale nie musimy wydawać majątku na luksusowe elementy wyposażenia kuchni czy wystroju wnętrz. Warto poszukać inspiracji wśród kilku niedrogich uniwersalnych i sprawdzonych pomysłów na prezent z okazji parapetówki.


1. Dobra kawa lub herbata.


Pomysłowym podarunkiem na parapetówkę jest gustownie opakowana luksusowa kawa lub herbata. Taki prezent z pewnością ucieszy każdego i okaże się przydatny. Aby dokonać takiego zakupu, wybierzmy się do renomowanej herbaciarni i poprośmy o poradę sprzedawcę. Możemy zdecydować się na zakup jednego rodzaju napoju lub skomponować piękny zestaw z kilku kaw, lub herbat. Pięknym dodatkiem będzie również imbryk do zaparzania napoju lub filiżanki. Osoba obdarowana takim prezentem z pewnością będzie miło o nas myśleć w długie wieczory przy szklaneczce aromatycznego napoju.


2. Kieliszki.


Zestaw kieliszków to uniwersalny prezent, który przyda się naprawdę każdemu. Eleganckie, niekoniecznie bardzo drogie, kieliszki do wina kupisz w każdym sklepie z wyposażeniem dla domu. Wystarczy ładnie je opakować i elegancki oraz praktyczny prezent gotowy. Nie obawiaj się, że ktoś inny również wpadł na ten pomysł i prezent się zdubluje. To żaden problem, ponieważ kieliszki to wyrób delikatny, który dosyć często się tłucze. Z pewnością więc przyda się każdy otrzymany komplet.


3. Patera na słodycze.


Odświętny talerz na ciasto czy owoce przyda się zawsze i jest niezbędny w każdym domu, niezależnie od tego, czy pani domu lubi piec, czy nie. Każdy z nas obchodzi przecież imieniny, urodziny święta. Podczas wszystkich tych uroczystości podajemy ciasta, które chcemy zaserwować w ładny i elegancki sposób. Dlatego właśnie patera do ciast to odpowiedni prezent dla każdego.


4. Wspólny większy prezent.


Jeżeli wiesz, że świeżo upieczeni właściciele mieszkania potrzebują jakiegoś większego sprzętu domowego na przykład odkurzacza lub robota kuchennego, a nie stać ich na jego zakup, porozmawiaj wcześniej z innymi gośćmi i wspólnie złóżcie się na taki prezent. Gospodarze z pewnością się ucieszą. Warto również przed dokonaniem zakupu dyskretnie podpytać, o jakim dokładnie sprzęcie marzą, aby prezent w jak największym stopniu spełnił ich potrzeby.


5. Karta podarunkowa.


To bardzo dobry pomysł, kiedy masz mało czasu lub nie znasz zbyt dobrze gustu gospodarzy i nie chcesz ryzykować zakupu, który im się nie spodoba lub nie będzie pasować do wystroju ich mieszkania. Warto dać się do sklepu z wyposażeniem wnętrz i kupić kartę podarunkową, którą obdarowani wykorzystają wedle swoich potrzeb. Nie ma żadnej reguły mówiącej o tym, na jaką kwotę powinna ona opiewać. Kieruj się tutaj po prostu swoimi możliwościami finansowymi.
Praktyczny i oryginalny prezent z okazji parapetówki nie musi być drogi. Ważne, aby był od serca, ładnie zapakowany i wręczony z uśmiechem i najszerszymi życzeniami wszystkiego, co najlepsze w nowym domu. Postawmy raczej na proste sprawdzone rozwiązania i rzeczy, które przydadzą się w każdym domu, aniżeli na wyszukane drogie podarunki, które mogą wprawić gospodarzy w zakłopotanie lub okazać się całkowicie nieprzydatne.