Drewniane zabawki, a rozwój dziecka

Skupienie na zabawie

Drewniane zabawki z reguły nie są zbyt skomplikowane, co pozwala dziecku skupić się na samej zabawie, a nie na dodatkowych bodźcach m.in. w postaci świateł tudzież dźwięków. Na pozór zwykłe, dają wiele możliwości do zabawy. Umożliwiają wprawianie ich w ruch, budowanie, układanie czy konstruowanie. Istotny jest fakt, że od dziecka i jego wyobraźni zależy to, jakie ,,życie" da drewnianej zabawce. Daje mu ona pełną swobodę i niezależność. Niczym je nie ogranicza.

Rozpoczynając przygodę z drewnianymi przyjaciółmi maluchów, warto postawić na klocki. Te są dedykowane większości grup wiekowych - już od momentu, kiedy maluch potrafi samodzielnie chwytać przedmioty. Warto przyłączyć się do wspólnej zabawy z nim. Dostarczy ona zapewne dużo radości zarówno rodzicowi, jak i dziecku, a także wzmocni wasze więzi.

Trwałość i ponadczasowość

Drewniane zabawki pamiętają jeszcze nasze babcie. Można śmiało powiedzieć, że nigdy nie wyjdą z mody. Wybierając je, warto jednak dokładnie sprawdzić to, czy rzeczywiście są bezpiecznie dla małych rączek. Może zdarzyć się, że ich jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Mowa m.in. o źle wykończonych, ostrych krawędziach. O drzazgę wówczas naprawdę nie jest trudno. Kolejna kwestia - sprawdźmy także to, czy są wykonane z dobrej jakości drewna i czy nie dodano do niego np. ołowiu albo niklu, a łączące je kleje, nie zawierają szkodliwego formaldehydu.